Sectionals
-
Bales A3000662A6 7 pc Modular Seating
(Sectionals - Stationary)Simply stylish and highly versatile, this accent chair set adapts to your life and your space. The modular design allows you to stage and rearrange as you please. The pieces are perfect to pull up to coffee tables during game nights or for low-key solo lounging, with low profiles that emphasize an easygoing character. Staged together, the chairs create a cozy-chic seating area or sofa.
$2,459.95
$4,229.95
Save $1,770.00

Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Bales |
| Motion Type | Stationary |
| Style | Casual |
| Color Group | Blue |
| Manufacturer Color | Navy |
| Material | Fabric |
| Manufacturer Material | Fabric |
| Assembly Required | No |
| DIMENSIONS | |
| Width | 156 inch(es) / 396.24 cm |
| Height | 28 inch(es) / 71.12 cm |
| Depth | 117 inch(es) / 297.18 cm |
| Weight | 378 lb(s) / 171.46 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Weight | 440.99 lb(s) / 200.03 kg |
| Volume | 85.68 cu. ft. / 2.43 cu. m. |
-
$2,319.95
Save $970.00
$1,349.95
Marleton 55303S3 2 pc Sleeper Sectional with Chaise
(Sleepers - Sectionals)This sleeper sectional with chaise takes a homey approach to high style. Its denim-inspired fabric has + More
-
$2,589.95
Save $1,080.00
$1,509.95
Fyne-Dyme 3660315 Power Reclining Sofa with Adjustable Headrest
(Sofas - Power Recline)This power reclining sofa goes beyond basic comfort. It upgrades the everyday, turning your living room into + More
-
Looking to make a bold statement with color? Liven up your living room with this loveseat. Its trend-right + More
-
Simply chic comfort. This chair’s versatile character is instantly at home where you are, whether your space + More
-
Looking cool and contemporary is great. But when it comes down to it, you’re all about low-maintenance + More
-
With your simply chic taste in at-home comforts, you want an ottoman that seamlessly complements your + More
-
Enjoy comfort to the max in this power lift recliner. It fully reclines for relaxing or snoozing, and then + More
